Wykrywacze gazu i czadu Gazex

W bogatym asortymencie naszego sklepu znajdują się wysokiej klasy, profesjonalne wykrywacze gazu i czadu, charakteryzujące się niezawodną, bezawaryjną pracą, gwarantujące najwyższy poziom bezpieczeństwa. Produkty marki GAZEX pozwalają na skuteczną ochronę osób i zwierząt przebywających w pomieszczeniach, w których występuje ryzyko eksplozji substancji gazowych lub zaczadzenia.

Oferowane urządzenia skutecznie wykrywają niepożądany wzrost stężenia związków lotnych pochodzących m.in. z nieszczelnych instalacji. Alarm włącza się, gdy poziom gazu nie zagraża jeszcze bezpośrednio zdrowiu, lecz stwarza ryzyko wybuchu. Zapobiega to niebezpiecznym dla życia sytuacjom.

Produkty są bardzo trwałe i można je eksploatować przez 15 lat. Wykonano je z wysokiej jakości tworzyw sztucznych, takich jak ABS. Solidna obudowa charakteryzuje się szczelnością w standardzie IP40.

Czujniki do wykrywania tlenku węgla i metanu

Każdy dostępny u nas wykrywacz gazu i tlenku węgla to czujnik pozwalający na ciągłe monitorowanie stężania substancji lotnych w pomieszczeniach. Urządzenia te są przeznaczone do montażu podsufitowego – ok. 30 cm poniżej jego linii. Wynika to z faktu, że niepożądane związki gazowe mają ciężar niższy od powietrza, co powoduje ich unoszenie się i gromadzenie w górnych strefach pomieszczeń.

Próg zadziałania alarmu został określony na poziomie 15% tzw. Dolnej Granicy Wybuchowości. W urządzeniach zastosowano zarówno bardzo głośną, dobrze słyszalną sygnalizację akustyczną, jak i świetlną, dzięki wykorzystaniu energooszczędnych diod LED.

Nasze czujniki mogą być podłączone do dodatkowych urządzeń poprzez wyjścia alarmowe, dzięki czemu w chwili zagrożenia zostaną aktywowane specjalne mechanizmy, np. zawory odcinające dopływ wybuchowych gazów do instalacji, co zapobiegnie dalszemu wzrostowi stężenia niebezpiecznych, lotnych związków chemicznych. Jednocześnie skutecznie chroni ludzi przed zatruciem.

Profesjonalny wykrywacz gazu, czadu i tlenku węgla

Niska waga, łatwy montaż i prosta, bezproblemowa eksploatacja to duże zalety oferowanych przez nas mikroprocesorowych wykrywaczy gazu i czadu renomowanej marki GAZEX. Produkty znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie zachodzi ryzyko emisji szkodliwych substancji lotnych, m.in.:

  • we wnętrzach garaży podziemnych (samochody z instalacją LPG),
  • w pomieszczeniach przydomowych i osiedlowych kotłowni CO,
  • w salonach i pokojach z kominkiem opalanym drewnem,
  • w domach ogrzewanych piecem węglowym,
  • w szkolnych i studenckich pracowniach chemicznych,
  • w piwnicach i korytarzach, gdzie wydajność wentylacji jest niska.

Skuteczna ochrona przed zaczadzeniem i wybuchem gazu wymaga zastosowania nowoczesnych, niezawodnych rozwiązań. Proponowane przez nas wykrywacze gwarantują wysoki poziom bezpieczeństwa wewnątrz pomieszczeń i całych budynków narażonych na duże stężenia groźnych związków lotnych. Jeżeli szukasz efektywnych rozwiązań ochronnych – skorzystaj z naszej oferty i zamów detektorowe czujniki czadu.

Jest 1 produkt.

Pokazano 1-1 z 1 pozycji

Aktywne filtry