Detektory gazu, stężenie czadu - normy

Specjalistyczne detektory tlenku węgla oraz gazu ziemnego znajdujące się w asortymencie naszego sklepu internetowego to profesjonalne rozwiązania zapewniające najwyższym poziom bezpieczeństwa w mieszkaniach, domach jednorodzinnych, jak obiektach użyteczności publicznej. Montowane pod sufitem czujniki szybko i bezbłędnie wykrywają przekroczenie norm stężenia czadu i metanu, które mogą stanowić realne zagrożenie dla życia i zdrowia ludzi oraz zwierząt domowych.

Produkty pozwalają na pracę ciągłą w temperaturach pokojowych (zakres od 0 do 40oC), a w szczególnych przypadkach, przez krótki okres, również od -15 do +50oC. Wykonują pomiary regularnie co 10 sekund i są zasilane standardowym napięciem 230 V AC. Charakteryzują się wysoką trwałością i długim okresem eksploatacji wynoszącym 15 lat.

Zapewnij sobie bezpieczeństwo dzięki detektorom czadu i metanu

Znajdujące się w naszej internetowej ofercie czujniki detektorowe czadu i metanu to wysokiej klasy rozwiązania renomowanej marki GAZEX. Pozwalają na zachowanie najwyższego poziomu bezpieczeństwa w domach i mieszkaniach, chroniąc Ciebie oraz Twoich bliskich przed negatywnymi skutkami ekspozycji na nadmierne stężenie tlenku węgla lub gazu ziemnego.

Po przekroczeniu określonej ilości substancji lotnych detektory emitują wyraźne sygnały dźwiękowe i świetlne, informujące osoby przebywające w ich pobliżu o występującym niebezpieczeństwie. Jednocześnie istnieje możliwość podłączenia wyjść alarmowych tak, by aktywować zawory zamykające obieg gazu w instalacji. Mogą być stosowane m.in. w:

  • łazienkach i kuchniach,
  • kotłowniach i garażach,
  • pracowniach chemicznych,
  • pomieszczeniach ogrzewanych kominkiem,
  • domach, w których używa się pieca węglowego lub opalanego drewnem.

Skutecznie zabezpieczają mieszkańców i pracowników przed zatruciem. Są jednocześnie tanie, a ich konstrukcja zawiera wymienny, tani w zakupie sensor.

Precyzyjne czujniki tlenku węgla i gazu ziemnego do domu

Kontrola i pomiary stężenia substancji gazowych typu DK-nn to niezbędne czynności w strefach zamieszkania, gdzie do ogrzewania wykorzystuje się paliwa mogące emitować niepożądany tlenek węgla, freon czy inne szkodliwe związki. Detektory gazu ziemnego oraz czadu są wyposażone w alarmowe systemy akustyczne, które działają błyskawicznie po przekroczeniu określonego progu.

Warto zaznaczyć, iż urządzenia działają już przy stężeniach 7-krotnie niższych niż te, które stwarzają realne zagrożenie wybuchu lub zatrucia, a więc skutecznie chronią zdrowie i życie osób przebywających w monitorowanych pomieszczeniach. Dodatkową zaletą jest możliwość aktywowania przez nie wyjść alarmowych połączonych z automatycznymi zaworami zamykającymi dopływ gazu.

Jeżeli szukasz najlepszych rozwiązań w zakresie bezpośredniej ochrony przed zatruciami lub wybuchami w instalacjach gazowych – skorzystaj z naszej bogatej oferty profesjonalnych i trwałych detektorów czadu i tlenku węgla. To gwarancja bezpieczeństwa wszystkich domowników i spokojnego snu.

Jest 4 produktów.

Pokazano 1-4 z 4 pozycji

Aktywne filtry